Ubezpieczenie szkolne – warto wykupić czy nie?

Najpopularniejszym ubezpieczeniem dzieci jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Takie ubezpieczenie jest oferowane przez większość zakładów ubezpieczeń, istnieje również możliwość zawarcia umowy w szkole i zazwyczaj jest to tańsze rozwiązanie.

Zwykle większość rodziców decydują się na ubezpieczenie swoich dzieci, jednak nie jest ono obowiązkowe. Rodzice wiec nie poniosą żadnych konsekwencji, jeśli nie ubezpieczą swojego dziecka. Szkoły jest zazwyczaj ubezpieczającym a umowa ma formę ubezpieczenia grupowego. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje zwykle uczniów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników placówki oświatowej.

Czy warto wykupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w szkole

Większość rodziców decyduje się na zawarcie umowy w szkole, ponieważ jest to wygodne rozwiązanie. Niestety często okazuje się, ze ubezpieczenia oferowane w szkołach nie są tak korzystne i można znaleźć atrakcyjniejsze oferty, wystarczy przeanalizować polisy innych towarzystw ubezpieczeniowych. Zawierając umowę ubezpieczenia zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Bardzo ważną kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest wysokość sumy gwarancyjnej oraz zakres odpowiedzialności odszkodowawczej towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie zawsze należy zwracać uwagę na wysokość składki, najważniejszy jest zakres ochrony dziecka. Trzeba również ustalić, w jakich sytuacjach odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wyłączona. Są to najczęściej następstwa nieszczęśliwych wypadków doznanych na skutek przestępstwa, udziału w bójce, usiłowania lub popełnienia samobójstwa, spożycia alkoholu, narkotyków oraz innych środków odurzających, śmierci i innych uszczerbków powstałych w następstwie niewłaściwego leczenia, wadliwie wykonanych zabiegów, infekcji, wyczynowego uprawiania sportu, udziału w zamieszkach, rozruchach, strajkach, aktach terroryzmu, kierowania po drogach publicznych pojazdami mechanicznym, jazdy rowerem bez wymaganych uprawnień.

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne

Nie jest to ubezpieczenie obligatoryjne, ale w pewnych sytuacjach szkoła może go wymagać np. wycieczka. Dostępne są dwie formy ubezpieczenia podstawowa oraz rozszerzona. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje wypadki powstałe na terenie RP oraz poza jej granicami. Odszkodowanie jest wypłacane w przypadku urazów, śmierci dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku bądź w związku z nim, udaru mózgu lub zawału serca, odmrożenia, oparzenia lub urazu narządów wewnętrznych, wypadku, hospitalizacji, zapadnięcia w śpiączkę, trwałego inwalidztwa, powstania ran oraz blizn. Ubezpieczenie może obejmować również zasiłek dzienny w związku z czasową niezdolnością ucznia do nauki szkolnej. Dziecko jest objęte ochroną nie tylko w czasie, kiedy przebywa w szkole, ale również w drodze do szkoły i na placu zabaw. Wysokość świadczenia, jakie zostanie wypłacone w razie nieszczęśliwego wypadku zależy od sumy ubezpieczenia. Z polisy szkolnej NNW mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, dzieci uczęszczające do przedszkola lub żłobka oraz studenci.

About Bartek

Pasjonat inwestowania i wszelkiego co związane z finansami. Interesuje się tego typu rzeczami od najmłodszych lat, dzięki czemu wypracował swoje własne metody oszczędzania, inwestowania i zarabiania. More Posts

1 Comment on Ubezpieczenie szkolne – warto wykupić czy nie?

  1. Ja dziecko ubezpieczyłam w taej samej firmie, gdzie ja jestem. To chyba najlepsze rozwiązanie.Przynajmniej mam kontrolę, bo płacę i jestem na bieżąco. Jakoś w szkole mojej córki nie oferowali takowych ubezpieczeń. Wiadomo, chodzi o biznes. Nie twierdzę, że nie warto skorzystać, ale warto się upewnić na jakich to zasadach działa. Dobrze, że są takie artykuły, jak ten. W końcu trzeba chronić nasze pociechy 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*