Jak zrobić transmisję online przez YouTube?
Obecnie każdy może zabrać się za streaming. Dzięki funkcjom popularnych serwisów społecznościowych każdy może po prostu na swoim koncie zrealizować transmisję na żywo. Bez problemu możemy skorzystać z software’u za darmo. Wystarczy nam internet i telefon lub laptop. Bardzo popularne są streamy przez Periscope czy na Facebooku. Można jednak bez problemu zrealizować taką transmisję na YouTube. Poniżej dowiesz się, jak uruchomić swoją własną transmisję online na kanale YouTube.
Live Streaming za darmo!
Jest to bardzo skuteczny argument, jeżeli chodzi o transmisję na żywo. To właśnie na YouTube możemy w bardzo łatwy sposób i zupełnie za darmo zrelacjonować dowolne wydarzenie. Oczywiście jedyne za co musimy zapłacić do dostęp do internetu. Za przesyłanie danych w sieci się płaci i w tym nie ma nic dziwnego. Warto więc zaopatrzyć się w dobrą ofertę od swojego operatora, ponieważ potrzebne nam będzie płynne i bez żadnych zatorów przesyłanie danych.
Warto mieć to na uwadze rozpoczynając swoją przygodę z transmisjami na żywo. Prowadząc wielogodzinne streamy w wysokiej jakości może nas trochę kosztować. Warto więc wcześniej sprawdzić, jaki pakiet będziemy potrzebować i ile za niego zapłacimy. Jeżeli chodzi zaś o resztę, jest zupełnie darmowa! Wystarczy nam telefon z internetem i możemy realizować nasze ciekawe pomysły na transmisjach na żywo.
Jak odpowiednio skonfigurować konto?
Oczywiście trzeba posiadać konto na YouTube wraz z kanałem. Bardzo ważne jest to, aby nasz kanał był zweryfikowany. Dodatkowo musimy osobno włączyć opcję “Transmisja na żywo”. Jest to bardzo proste do zrobienia, będziemy musieli tylko podać swój numer telefonu w celu wpisania kodu weryfikacyjnego. Warto również sprawdzić, czy Twój kanał nie ma żadnych ograniczeń związanych z publikowaniem niewłaściwych materiałów wideo czy łamaniem praw autorskich.
Czasami zwykła piosenka w tle puszczona przez dzieci na głośniku może być powodem nałożenia ograniczeń związanych z łamaniem praw autorskich. Zwykle po prostu nie zwrócimy na to uwagi, dlatego warto na bieżąco sprawdzać czy takie ograniczenia YouTube nam nałożył. Problem może również występować z emitowaniem reklam. Algorytm YouTube czasami może tego nie uchwycić, ale jeśli już to zrobi to może nam zablokować organizowanie kolejnych transmisji na żywo na 90 dni. Trzeba więc mieć się zawsze na baczności!
Konfigurowanie naszej transmisji
Jeżeli już sprawdziliśmy, czy nie mamy żadnych ograniczeń, czas przejść do działania. Mamy teraz tak naprawdę dwie opcje rozpoczęcia transmisji. Możemy kliknąć funkcję “rozpocznij transmisję beta”, przez co YouTube szybko i automatyczne rozpocznie naszą transmisję. Jeżeli klikniemy w “wydarzenia” przeniesie nas do zakładki, w której mamy o wiele więcej możliwości konfiguracji naszej transmisji. W ten sposób bez problemu możemy ustawić sobie potrzebne parametry. Dodatkowo są tam również dostępne ustawienia zaawansowane. Tutaj już polecamy pobawić się samemu, ponieważ każdemu będzie pasować co innego. Warto samemu dojść do tego, jaka forma transmisji będzie dla was odpowiednia. Oczywiście prowadzenie bardziej złożonych transmisji, na przykład z konferencji czy szkoleń online, możemy zlecić odpowiedniej firmie, która specjalizuje się w prowadzeniu takich wydarzeń. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi oraz doświadczeniu profesjonalnie zajmą się naszym streamem, przez co nie będziemy musieli o nic się bać, szczególnie o łącze! Jest to bardzo wygodna opcja, która polecana jest właśnie na większe wydarzenia.
Na samym końcu wystarczy uruchomić naszą transmisję. Warto dobrze zastanowić się nad jakością naszej transmisji. Powinna być ona zależna od tego, jakie łącze posiadamy. Zwykły mobilny internet może nie pociągnąć 2K. Najbardziej zalecana jakość live streaming to 720p albo 1080p.
Leave a comment